שימוש ב-Gmail ככלי CRM פשוט

שימוש ב-Gmail ככלי CRM פשוט

מערכות CRM הם סוסי עבודה בשיווק רב עוצמה המסוגל בהזרמת תוכן מוביל במסעות פרסום, מעקב אחר מדדי המרה, התממשקות עם הזמנות ומערכות ליצור מכונת המכירות שלכם, אבל לפעמים פשוט צריך לעקוב אחרי אנשי הקשר שלכם.

באמצעות מערכת חינמית של גוגל אתם יכולים ליצור מערכת CRM קלה ונחמדה.  מאז שדוא”ל הפך לאחת הצורות העיקריות של קשר, במיוחד אם אתה כבר משתמש בGmail  רצוי לבחון אפשרויות המאפשרות לך להרחיב על הכלי שאתה משתמש בו ביותר ועשוי להיות הדרך המהירה ביותר ליצירת CRM שמיש כמו אפשריות כדלקמן:

אנשי קשר

Gmail  מגיע עם מסד נתונים ליצירת קשר באופן אוטומטי לאחסון מידע על מישהו שאתה מוסיף או מתכתב.  אתה יכול להוסיף המון מידע מעבר לדוא”ל שם ולהעלות מידע ליצירת קשר ממערכות וקבצים אחרים.

הממשק לא כל כך יפה, אבל יש לו פונקציונליות מספיקה כדי לעבוד. לאחר הוספת איש קשר וחילופי הדוא”ל שלך תוכל לחפש ולהוסיף פעילויות או פגישה בלוח השנה של Google כדי ליצור את הנתונים ואפילו לחפש רשומה בודדת.

קבוצות

אחד המפתחות באמצעות מסד הנתונים של   Gmailהוא כלי מיני .CRM שימוש  בפונקציה קבוצות אנשי קשר . על ידי יצירת קבוצות בדף אנשי הקשר שלך עבור לדוגמא: לקוחות, לקוחות פוטנציאליים, עיתונאים, ספקים ושותפים אסטרטגיים אתה יכול למעשה ליצור מעין רשימת אנשי הקשר על ידי פונקציה זו  ואפילו ליצור מסעות פרסום בדואר לקבוצות אלו.

תיקיות מקוננות

דרך נוספת לעקוב אחר מידע ב Gmail היא להשתמש בתיקיות הדואר האלקטרוני של קבוצות מפתח אנשי הקשר שלך ולהוסיף את התיקייה מקוננות פונקציה של למצוא וליצור תיקיות משנה. לכן, אם יש לך תיקייה לקוח, אז אתה יכול ליצור תיקייה ספציפית לכל לקוח מתחת לתיקיית הלקוחות. ואז כאשר יש לך דוא”ל מלקוח אתה יכול פשוט להשתמש בפונקציה לעבור לאחסן את הדוא”ל לתיקיה המתאימה, כך שתוכל לגשת אליו בקלות רבה יותר

Rapportive

תוספות חינמיות מצד שלישי  יכולים לעזור לחזק את מערכת ה-CRM החדשה שלך. תוסף דפדפןRapportive הוא כלי חברתי המוסיף נתוני התקשרות לרשומות אנשי הקשר שלך.  עם תוסף זה תוכל הוסיף אוטומטית קשר ל  LinkedIn או Facebook מידע על אנשי קשר.  מתוך סרגל הצד הימני של המסך ב Gmail.ניתן גם לעקוב אחר ולהתחבר עם אנשי קשר בטוויטר או LinkedIn ישירות מממשק Gmail. זוהי דרך מצוינת לקבל תמונה גדולה יותר של מה אנשי הקשר שלך עושים ויש לך מידע מידי על אנשים לשלוח לך אימיילים.

בומרנג

עוד תוסף צד שלישי אתה יכול לשקול להוסיף היא בומרנג . תוסף שימושי זה נותן לאמיילים שלך כמה חוכמת. כאשר אתה שולח דוא”ל, למשל, זה מזכיר לך אם אתה לא שומע מן הנמען מספר מוגדר של ימים. או שאתה מגדיר דוא”ל בתיבת הדואר הנכנס שלך ללכת ולשים את עצמו שוב ביום מסוים.

רבים מן הפונקציות בומרנג מאפשרים לך הגדרות ולהפעיל לבד הקובץ הקטן שלך מדגדג המערכת מבוססת כולה על מיילים שנשלחו והתקבלו.

שוק יישומים

כמובן שיש המון אפליקציות נוספות להשתלב עם Gmail וGoogle Apps .