ייעל את התמונות באתר האינטרנט

מדריך איך לייעל תמונות עבור אתר האינטרנט שלך במערכת ניהול התוכן וורדפרס

לאנשים באינטרנט אין הרבה זמן לצרוך נתונים – יש כל כך הרבה נתונים שפשוט אין לנו את הזמן לקרוא את כולם! כאוצר תוכן לאינטרנט המודרני, המשימה שלך היא למקסם את התפוקה.
מדוע תמונות חשובות (מאוד)?
ישנן סיבות רבות להשתמש בתמונות בעמודים ובמאמרים באתר האינטרנט שלך:
תמונות משמשות כגירויים חזותיים ולקריאה לפעולה
תמונות משפרות את החיבור בין הכותב לקורא.
תמונות מעבירות יותר, בפחות אמצעים.
לכן, חשוב שאנו נשתמש בדימויים ובמצגות שלנו כדי להשאיר חותם גדול יותר אצל הקורא!
אבל רגע! יש בעיה!
תמונות תופסות כ-63% מרוחב הפס בשימוש של אתרי אינטרנט מודרניים, ולכן חשוב יותר ויותר כי הם יהיו מותאמות כראוי למהירות.

עיכוב שנייה אחת בזמני טעינה של דפים יכול להפחית את שיעורי המרות ב -7%

אנחנו כבר קבענו כי לאנשים יש טווח קשב קצר (אחד החסרונות של קצב ייצור התוכן המודרני). גם אם אתה משתמש בתמונות הנכונות, אם הם לא נטענות במסגרת הזמן המקובלת, העניין הולך לאיבוד.

השגיאות הנפוצות בהתאמה וייעול תמונות לאתר האינטרנט

לרוב האתרים יש בעיה – הם משתמשים בתמונות מצוינות, אבל הדרך שבה התמונה מוגשת למבקר, היא עניה. גודל גדול, אופטימיזציה עניה, פורמט שגוי, שלא לצורך ממדים גדולים, תמונות שאינן מגיבות וטעויות SEO רשלניות, הם חלק מהבעיות הנפוצות ביותר באינטרנט המודרני. במאמר של היום, אנחנו הולכים לטפל בבעיות אלה!

1. מידות גדולות

Big picture on web site

נניח שאתה צריך תמונה 150 × 150 פיקסל בדף “צוות” של האתר שלך. בדרך כלל, תוכל להשתמש תצלום קטן של 5MP, לערוך אותו קצת ולבסוף להעלות אותו.
ואם לזהות את הבעיה? חלק מהאנשים באופן ישיר יעלו את תמונת 5MP בפועל! WordPress הנושא יהיה לטעון את תמונת כולה 5MP (שהיא 10X5 6^ פיקסלים) ולאלץ את הדפדפן שיכווץ אותו לממד הנדרש 150X150 פיקסלים. בעיקרו של דבר, הדפדפן מציג רק 0.0045% מהתמונה המקורית!

בסופו של דבר אתה מבזבז את שניהם ורוחב הפס שלך, בזבוז רב של שטח דיסק קשיח והגדלת זמן הטעינה. אף אחד מהתכונות אלה הוא משהו שהיית רוצה באתר שלך. לכן, תמיד רצוי לשנות את הגודל (ועל ידי שינוי גודל אני מתכוון לצמצום) את התמונה לממדים הנדרשים ולאחר מכן להעלות אותה!
כלים שימושיים:
IrfanView  תוכנה חופשית מצוינת לשינוי גודל התמונות שלך עם אפשרויות מתקדמות כמו אופטימיזציה, סימן מים וגבולות. מאמר איך להקטין את התמונות ולהוסיף חתימה לכל תמונה.
ImageMagick  הוא כלי קוד פתוח מתקדם אשר יכול לשמש במגוון רחב של שפות תכנות ומערכות הפעלה. אתה יכול לכתוב אפליקציה משלך או פשוט להשתמש בו דרך שורת הפקודה.

תוכנות נוספות לעריכת תמונות ללא עלות: IrfanView; GIMP,   paint.net ,  Picasa, 
GIMP vs Photoshop: Which Should You Use in 2021?

2. תבנית תמונה לא נכונה
הפורמט שמשמש בתמונות ממלא תפקיד חיוני. ככלל אצבע, להשתמש ב- PNG לגרפיקה וקטורית ותמונות מחשב שנוצרו, כגון אוסף תמונות וכו’. השימוש ב- JPEG לתצלומים או תמונות עם מגוון רחב של צבעים.

3. לא משתמשים בפורמט JPEG מתקדם 

Baseline (רגיל) JPG לעומת מתקדם JPG
נקודת התחלה (NORMAL JPG VERSUS PROGRESSIVE JPG)
עבור האדם הפשוט, הפורמטים של JPEG הם משני סוגים – Baseline ומתקדם. מבחינה ויזואלית, שניהם זהים. ההבדל טמון בדרך שהם נטענים:
ב- Baseline JPEG רק שכבה אחת – המכילה את התמונה כולה, והתמונה כולה נטענת במכה אחת.
בתמונות JPEG מתקדמות התמונה היא עם מספר שכבות. התמונה המתקדמת ב- JPEG נטענת שכבה אחרת שכבה, אשר מגדילה בהדרגה את האיכות, בסופו נותנת לך מבט של lossless.
IrfanView תומך אצוות המרה עם Progressive JPEG
IrfanView תומך אצוות המרה עם PROGRESSIVE JPEG
כל resizers התמונה הגדולה מאפשר לך לשמור את התמונות כ- Progressive JPEG.

IrfanView conversion

4. לא הכריזו על תכונה ‘alt’
התכונה ‘alt’ מתארת את התמונה עבור מנוע החיפוש. הטקסט שתזין בתחום זה יוצג למשתמש במקרה שלא ניתן לטעון את התמונה. הרבה אנשים נוטים להשאיר שדות אלה ריקים. זה מזיק מאוד לקידום אתרים, ואתה מאבד את התנועה. אתה צריך תמיד לנסות לכלול את מילות המפתח של האתר שלך בתג alt – התמונות שלך.

5. תמונות ללא מיטוב

Optimize picture for web site

תמונות אופטימליים הן ב-40% קלות יותר מאשר תמונות רגילות. זה משפר את עומס-זמן וחוסך רוחב פס.

6. תמונות Responsive

Responsive picture for web site

גם אם האתר שלך מגיב, אין זה אומר שהתמונות שלך גם. זה אומר שתמונת הכותרת שבה אתה משתמש עבור “מסך שולחן עבודה שגם הוא שירת ל5” 22 iPhone. כאשר אתה מעלה תמונה, וורדפרס משנה את גודלו למספר גרסאות – תמונה ממוזערת, בינוני, בגודל מלא, וכו’. ניתן לשנות זאת על ידי היזם. נושא מקודד היטב ישמש את הגרסה בגודל “בינונית” של התמונה, ובכך יחסוך ברוחב פס.

7. תמונה כיתובים
כיתובים לא תמיד הכרחיים, אם כי בחלק מהמקרים, הוא נדרש – כגון צילומי מסך בהדרכה. תמונות כתוביות עוזרת לקוראים להבין את הנושא טוב יותר, והגדלת SEO שלך.

8. תמונה שם קובץ
תחשוב על שם הקובץ מנקודת המבט של מנוע חיפוש. השתמש באותו הטקסט כפי שהיית בתג ‘הכותרת’ של התמונה. כמו כן, נסה לכלול את מילות המפתח שלך, כי הם רלוונטיות ביותר לאתר שלך.

מסקנה

Responsive picture for web site

התמונה SEO היא חשובה וקריטית עבור כל אתר אינטרנט – ישן או חדש. אנשים שליישם SEO תמונה כראוי (זה יכול להיות די משעמם לפעמים), עומדים להרוויח סכום משמעותי של תנועה אורגנית (הסוג הטוב ביותר של תנועה) בטווח הארוך.

יש לך טכניקת אופטימיזציה מדהימה?

עשה ואל תעשה עם תמונות במדיה החברתית

עשה ואל תעשה עם תמונות במדיה החברתית

תמונה שווה אלף לייקים, או לפחות יותר לייקים מאשר פוסט בלי תמונה. מחקרים רבים הראו ששילוב תמונת פרופיל הוא חיוני לגיוס יותר ביקורים בדף, וההודעות גלויות יותר כשיש תמונה במדיות החברתיות.

אתה יכול להשקיע מאמץ רב בקידום המותג שלך על-יד צורה חזותית של הכותרת המושלמת ובחירת צילום ופרופיל ללא דופי, כדי להגיע לפוטנציאל מעורבות חזותי מלא בתמונות במדיה החברתיות שלך, בפרופיל תמונות, תמונות כיסוי, והודעות תמונה.

תמונות פרופיל

פרופיל תמונות עבור מותגים? “קל”, אתה אומר, “רק לשים את הלוגו במקומו,” נכון? לא ממש. בעוד המנהג הנפוץ ביותר הוא להציב את הלוגו ב”נקודת הכח” (בפינה השמאלית העליונה של הדף ברוב הרשתות החברתיות), אין זה עדיין תירוץ להישאר שאננים עם המרכיב החשוב ביותר של פרופיל המדיה החברתי שלך.

האם המותג שלך תומך בהם כרגע אירוע גדול? האם יש לך מסע פרסום לקידום שאתה רוצה לשתף את הקהל שלך? הפוך אותו לחלק מתמונת הפרופיל שלך: זה יכול להיות כלול לצד הלוגו, בשכבות רקע, או שבאופן זמני יחליף את הלוגו. אם אתה בוחר באסטרטגיה השנייה, הקפד להישאר עם מותג ועם ערכת צבעים או אלמנט חזותי לזיהוי, כדי להזכיר ללקוח מי הבעלים של ההודעה.

אל תתנו לתמונת הפרופיל שלכם להיות מעופשת

יש להציג את מגוון הנוכחות של המותג שלך במדיה החברתיים על ידי שימוש בתמונות האלה כתמונות פרופיל לסירוגין. צריך להגדיר תקופת זמן עקבית לתמונה מסוימת, זאת שבאור הזרקורים, וברגע שתאריך תפוגתה יגיע, להחליף אותה עם אחרת. דבר זה מבליט את הדברים המעניינים מבלי לבלבל את האוהדים שלך.

אל תפתיע את העוקבים שלך

משתמשי מדיה חברתית אוהבים להיות משועשעים, ומה הדרך הטובה ביותר לגרום ללקוחות לזכור את המותג שלך ולא על ידי מה שהופך אותם לצחוק? מותגים רבים החליפו בהצלחה את תמונת החתימה שלהם עם משהו שאינו קשור במבט ראשון, לשמחתם הרבה של האוהדים שלהם. ברור, זה צריך להיעשות במידה מסוימת של זהירות, והוא טוב יותר בשילוב עם הקמפיינים המתמשכים.

תמונות Cover

עם יותר רשתות חברתיות הבאות כדוגמת  פייסבוק, כדי להשלים את תמונת הפרופיל עם תמונה שער, חשוב לא לפספס את ההזדמנות הזאת כדי להעסיק את הקהל שלך מבחינה ויזואלית.

אל תגלו את ממדי תמונת השער הנכון

בין אם זה תמונה לפייסבוק, טוויטר, Google +, או פרופיל LinkedIn  , התמונה  היפה ביותר תהיה בממדים של מלבן צר (הגובה, כשליש מהרוחב). אם אתה חושב להשתמש בעיצוב מותאם אישית, עיצוב את התמונה לממדים המדויקים יקבע על ידי כל רשת חברתית. אם אתה רוצה להשתמש בתמונה (repurpose אחד מחשבון Instagram של המותג שלך, לדוגמה), צריך לוודא שלא בוצעה טעות בעיצוב כגון: חיתוך פגום, שיבוט רע של התמונה, או שימוש בגרסת רזולוציה נמוכה.

לא להציף את תמונת השער שלך עם טקסט

אם אתה רוצה להשתמש בתמונת הכיסוי שלך כדי לסייע בשיווק תוכן, יש  לעשות זאת על ידי קישורי הטבעה, פרסום קמפיינים מתמשכים, ועידוד המשתמשים ללחיצת כפתורים על ידי ציור חצים לכפתורים המתאימים. אין להשתמש בתמונת העטיפה כתוספת שטח לטקסט. תיאור זה אינו צירוף מקרים, כי 20% מכלל הטקסט של פייסבוק משמשים לכיסוי תמונות, כמו גם, אם אתה מסתכן בהברחת הקהל שלך משם עוד בטרם שהם אפילו יגיעו לכמות הגדולה של התוכן שלך .

עצב את תמונת השער שלך כדי להתאים לשאר הדף שלך

בטח ראית כבר את משתמשי הפייסבוק או הטוויטר פרט שמקבלים 15 שניות התהילה שלהם באינטרנט על ידי עיצוב שילובים חכמים של תמונות כיסוי ופרופיל. למה לא לעשות את אותו הדבר עבור המותג שלך? תמונות כיסוי מצחיקות או יוצאות דופן עשויות להתבלט, ולהיטמע בזיכרונם של אנשים, ולכן זו הדרך הטובה ביותר לפרסם את המותג שלך באופן טבעי. בזמן שאתה מרכיב את התמונה, היזהר שלא לכסות את כל החלקים החיוניים של תמונת העטיפה עם תמונת הפרופיל, וליישר את תמונת האלמנטים בהתאם לדרך שהיא מוצגת בדף

הודעות תמונה ומודעות

אוקיי, אז עכשיו שאתה כבר משכת את תשומת הלב של הקהל שלך עם הפרופיל שלך ותמונות שער, הגיע זמן לספק את האיכות הגבוהה, מבחינה ויזואלית ותוכן מרתק שהם מצפים לקבל מהמותג שלך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להישאר בקנה אחד עם תוכן התמונה ופרסומות שתפרסם ברשת החברתית.

לבחור ערכת צבעים ולדבוק בו

אם המותג שלך הוא מעורב בהרבה מבצעי קידום ופרסום באינטרנט, אלמנטים חזותיים אטרקטיביים הם חיוניים לערב בו את הקהל שלך. על ידי בחירת לוח צבעים כדי להתאים את הלוגו שלך, אתה הורג שתי ציפורים במכה אחת: הפרופיל שלך יראה יותר אם ההודעות שלך תתאמנה לתמונת העטיפה והפרופיל; אתה יכול גם לנצל את תכונות בולטות של המותג שלך לקידומו. בנוסף, צוות העיצוב שלך יאהב אותך.

תוכן תמונות מדיה החברתית

אל תגזימו

עכשיו שאתה כבר משתמש פעמים רבות בתמונות כדי להעסיק קהל היעד שלך, אתה מסתכן בנסיגה. מודעות מקצועית נועדו, ונוטות מבחינה להיות ויזואלית מרתקות, ולשאת את המסר המדויק שאתה רוצה לשדר לקהל היעד שלך. דרך טובה להשיג חשיפה מאוזנת לתוכן המודעה היא רצף של המודעות שלך, ולהחליף את תוכן המודעה למסעות פרסום וקידום. לספר על-ידי המודעות לסיוע לקהל המדיה החברתית שלך ללמוד על המותג; מבצעי קידום לאפשר לקהל שלך לעסוק במותג ולחלוק את חוויותיהם בתמורה לעסקות גדולות. כולם מרוויחים!

אל תשתמש בקבצי GIF מונפשים

לאחרונה דיברו על מהו השימוש הטוב ביותר בקבצי GIF שיכול להוות יתרון עצום לנוכחות המדיה החברתית של המותג שלך. ההחלטה האחרונה של טוויטר תומכת בתמונות GIF, ושם יהיה זמן טוב לשילוב התוכן המונפש לדף שלך. יש להיזהר בתדירות ה-GIF, בפרסום שלך; קח דקה לצפייה בדף המותג שלך ותראה כמה הדף נראה עסוק. לשים יותר מדי תמונות אנימציה, ופרופיל שלך בסכנה, דבר אשר יכול לגרום להסחת דעת, בלשון המעטה.